author-img

Mavi Yeşil Yazılım

17 Yıldan fazla tecrübesiyle 2007'den bu güne Mavi Yeşil Yazılım Otomasyon Markasıyla hizmet veren firmamız TEKNOKNET Teknoloji Geliştirme Bölgesinde AR-GE ve kurumsal yazılım çözümleri sunmaktadır.

Çalışma Saatlerimiz:

  • Hafta içi

    9.00 – 18.00

Online Diyet Nedir ?

Online Diyet Nedir ?

Bugün kilo problemi yaşayan birçok kişi online diyetin nimetlerinden faydalanıyor. Online diyet hizmeti veren bir diyetisyenle sağlıklı bir şekilde hedeflediği kiloya ulaşabiliyor. Fakat birçok kişinin kafasında da “Online diyet nedir?”,”Online diyetin avantajları nelerdir?” gibi sorular mevcut. Bu yazımızda sizi online diyetle tanıştırıp, kafanızdaki soruları ortadan kaldırmak istiyoruz.

 

Online Diyet 

 

Her geçen gün popülerliği daha da artan online diyet kısaca bir diyetisyenden internet ortamında danışmanlık hizmeti almaktır. Böylece dünyanın neresinde olursanız olun, internetin olduğu her yerde diyetisyeninizle iletişimde kalabilir, diyet programınıza devam edebilirsiniz.

 

Online diyet hizmeti genellikle e-mail ya da çeşitli sosyal medya ve mesajlaşma programları üzerinden gerçekleştirilmektedir. Biz ise Diyetisyenim ekibi olarak, tamamen online diyete yönelik olarak geliştirmiş olduğumuz Diyetisyenim mobil uygulamasını kullanmaktayız. 

 

Online Diyetin Avantajları Nelerdir?

 

Online diyet mekan ve ulaşılabilirlik problemlerini ortadan kaldırır. Dünyanın neresinde olursanız olun, internetin olduğu her yerde diyetisyeniniz hep yanınızdadır. Yurtdışında yaşıyorsanız, sık sık şehir dışında olup diyetisyen randevularınızı iptal etmek zorunda kalıyorsanız ya da yaşadığınız yerde diyetisyen yoksa online diyet sayesinde tüm bu problemler ortadan kalkar.

 

Online diyetle zamanınız size kalır. Yoğun iş hayatı, çocuk bakımı, büyük şehirlerde yaşanan trafik sorunu gibi sebeplerle diyetisyene gitmeye vakit bulamıyorsanız online diyet sayesinde evinizde, iş seyahatlerinizde, ailenizle vakit geçirmek için gittiğiniz herhangi bir yerde diyetisyeninizle görüşebilirsiniz.

 

Online diyet motivasyonunuz yüksek olmasını sağlar. Diyetisyenim Uygulaması üzerinden online diyet programına başladığınızda, diyet sürecinize özel bir mobil uygulamanızın olması motivasyonunuzu ve diyet programına olan bağlılığınızı artırır. Ayrıca diyet süreniz boyunca diyetisyeninizden motivasyon artırıcı bildirimler de alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman gelişim grafiklerinizi görüntüleyerek motivasyonunuzu artırabilirsiniz. 

 

Online diyet sisteminde diyetisyen takibi çok daha kolaydır. Diyet programınız boyunca diyetisyeninizin sizi takip etmesi son derece önemlidir. Online diyet sisteminde ise diyetisyeniniz sizi çok daha yakından takip edebilmektedir. Öğün öğün, tükettiğiniz besinleri takip eden diyetisyeniniz, yaptığınız hatalar ve diyet listenizin dışına çıktığınızda dengelemeyi nasıl yapacağınız konusunda sizi bilgilendirir.

 

Online diyetin sürdürülebilirlik oranı çok daha yüksektir. Düzenli bir şekilde diyetisyene gitmek kimi zaman mümkün olmamakta ve danışanlar diyet programlarını yarıda bırakmaktadır. Oysa online diyette diyetisyene gitmek için vakit yaratmak zorunda kalmazsınız. Diyetisyeninizle uygulama üzerinden mesajlaşabilir ve diyet programınızla ilgili tüm süreçleri görüntüleyebilirsiniz.

 

Online diyet, doğru beslenme alışkanlığı kazanılması açısından son derece etkilidir. Diyetisyeninizin sizi takip edebilmesi için öğün öğün besin tüketim bilgilerinizi girmeniz doğru ve dengeli beslenme konusunda bir bilinç yaratılmasına destek olur.